Hyundai е в ранен етап на преговори с Apple за

...
Hyundai е в ранен етап на преговори с Apple за
Коментари Харесай

Hyundai преговаря с Apple за разработка на електромобил

Hyundai е в ранен стадий на договаряния с Apple за началото на вероятно партньорство за разработка на електрическа кола. Това оповестиха от южнокорейския авто производител, представени от CNBC.

„ Разбираме, че Apple договаря с разнообразни международни производители на коли, в това число Hyundai Motor. Тъй като полемиката е на ранен стадий, нищо не е решено “, съобщи представител на Hyundai.

Изявлението идва след обява на изданието Korea Economic Daily, съгласно която Apple е предложила партньорството, а Hyundai преразглежда изискванията.

След като от компанията потвърдиха новината, акциите ѝ скочиха с 19.42%. Тя се отрази положително и на някои от подразделенията – цената на скъпите бумаги на Hyundai Mobis се усили с 18.06%, а на дъщерното сдружение Kia Motors – с 8.41%.

През декември стана ясно, че Apple ще влага в създаването на безпилотни коли, захранвани от електричество, като първото транспортно средство ще бъде създадено през 2024 година. По-рано лица, осведомени с плана, показаха догатките си, че софтуерният колос ще разчита на подизпълнители за производството на автомобила, по този начин, както действа и с останалите свои продкти.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР