Хванаха 16-годишен да шофира в Разградско. Той бил спрян от

...
Хванаха 16-годишен да шофира в Разградско. Той бил спрян от
Коментари Харесай

Заловиха 16-годишен да шофира кола със свалени номера

Хванаха 16-годишен да кара в Разградско. Той бил спрян от полицията към 22 часа на 23 септември по пътя сред две села в посока Шумен. Тийнейджърът карал колата на по-големия си брат, а при инспекцията служителите на реда открили, че автомобилът бил със заменени номера, тъй като колата е с прекъсната регистрация. Оказва се, че младежът не сяда за пръв път зад кормилото и е залавян от униформените да кара непозволено.

„ Патрул от районно управление (на МВР) Лозница е бил в село Чудомир, през което минава републикански път в посока Шумен. Забелязан е автомобил, който забелязвайки патрулката е направил внезапен ляв завой. това е направило усещане на сътрудниците и те са подхванали неговото прекъсване ”. Това съобщи пред Нова началникът на отдел " Охранителна полиция " -Разград комисар Димитър Александров.

Водачът е бил самичък в колата. При условие на документите му той е декларирал, че няма шофьорска брошура. Автомобилът бил на 38-годишния му брат. „ И двамата са от Нови пазар. Тийнейджърът споделил, че е бил открит на 2 септември да кара непозволено в Шумен и регистрацията на автомобила е била прекратена. В момента на залавянето му в Разградско обаче колата е била с немски регистрационни номера ”, изясни комисар Александров.

По думите му на брата на лидера е формиран акт на 2 септември за даване на ръководство на МПС на разположение, което не има шофьорска брошура. Наложена му е и санкция от 300 лв.. на 23 септември му е наложена същата глоба. „ А за регистрационните табели, издадени за друго МПС е формирано досъдебно произвеждане ”, акцентира началникът на  отдел " Охранителна полиция " -Разград.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР