Хуманитарни работник описа безпрецедентния мащаб“ на човешко опустошение през 2023

...
Хуманитарни работник описа безпрецедентния мащаб“ на човешко опустошение през 2023
Коментари Харесай

„Безпрецедентен“ мащаб на човешкото опустошение през 2023 г., казва Червеният кръст

Хуманитарни служащ разказа „ невиждания мащаб “ на човешко опустошаване през 2023 година, като предизвести за „ мощната контузия “, която евентуално ще засегне жертвите в Газа за десетилетия напред.

Отчаяната обстановка, подбудена от спорове, трусове и наводнения в разнообразни елементи на земното кълбо, може да остави „ дълбоки контузии и психически въздействия върху засегнатите “, изключително децата, сподели Рори Мойлан.

Размишлявайки върху събитията през годината, ръководителят на района за Европа и Близкия изток към Британския червен кръст сподели: „ 2023 година стана очевидец на човешко опустошаване в невиждан мащаб.

„ Както спорът в Украйна продължи, по този начин продължи и нашият зов за рецесията в Украйна и тази година стартирахме нашия зов за земетресението в Турция и Сирия, апелът за земетресението в Мароко, апелът за наводненията в Либия и Израел и окупирана Призив за палестинска територия.

„ Фактът, че имахме причина да отправим четири незабавни апела тази го...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР