Христо Янев записа първа победа начело на Пирин Благоевград –

...

Христо Янев взе първа победа начело на Пирин

Христо Янев записа първа победа отпред на Пирин Благоевград – 3:1 над Спартак. Успехът пристигна в първия мач от 18-я кръг на efbet Лига. Заради Мондиала в Катар този кръг ще е финален за календарната година.

Радослав Цонев даде задатък за домакините след отлично изпълнен директен свободен удар. Той се разписа още в 13-ата минута. Отново Цонев повиши на 2:0 в интерес на Пирин в 34-ата минута. Малко преди края на първото полувреме Родни Антуи се разписа за 1:2. Това е и.

Крайното 3:1 оформи Мартин Смоленски при започване на второто полувреме. Той се възполва от неточност в защитата на варненци и вкара в 55-ата минута.

По този метод Пирин записа своята втора победа от началото на сезона. С нея отборът на Христо Янев се изкачи на 14-о място в класирането с 12 точки. Спартак Варна остава финален с осем точки.
Източник: flashnews.bg