Христо Иванов сякаш е получил амнезия. През последните дни президентът

...
Христо Иванов сякаш е получил амнезия. През последните дни президентът
Коментари Харесай

Христо Иванов сякаш е получил амнезия, не помнел кой предложи промените в Конституцията относно служебния премиер

Христо Иванов като че ли е получил амнезия. През последните дни президентът Румен Радев получи същинско усложнение да избере длъжностен министър председател. Причината бяха измененията в Конституцията, които сложиха огромен предел на избора му. Зад тези промени стояха ПП-ДБ. Ала Христо Иванов съобщи, че не помни кой е предложил текстовете в Конституцията, които уреждат избора на длъжностен министър председател и назначението на служебно държавно управление.

В Народното събрание измененията бяха признати с гласовете на ПП-ДБ, ГЕРБ и Движение за права и свободи. По думите на Иванов истинското предложение на ПП-ДБ било постоянният кабинет с избрани ограничавания да бъде преназначен като постоянен.

Те обаче срещнали съпротива от ГЕРБ и Движение за права и свободи

„ Този модел не одобрявам, че би трябвало да бъде обявяван за неточност. Той е по-сложен за използване, само че неговата трудност е либерален детайл да обезпечи единодушие и баланс. Нещо което никой не прави и всички злоупотребяват с процеса. Този модел има своя смисъл. Аз не желая да се държа като някой, който желае да се разграничи от модела “, сподели Иванов.

Преди дни в Народното събрание водачът на ГЕРБ съобщи, че не схваща нищо от конституционни промени и се е доверил на Христо Иванов и Атанас Славов за тях.

„ Опитът да се показа, че някой е диктувал на другите, и те милинките като овчици ходели след гегата, е извънредно лекомислен “, отсече през днешния ден Иванов. „ Ние бяхме хвърлени на избори преди моделът да бъде доизграден “.

Той акцентира, че сега няма Закон за служебното държавно управление

Иванов счита, че другият проблем е непопълването на регулаторите по нов стандарт с хора, „ които схващат, че част от тяхната длъжностна характерност е вероятно да поемат тази отговорност “.

„ Когато някой се появи и стартира да пелтечи, че жена му не може да спи и той не бил подобаващ, значи не си да подобаващ да заемаш върховен парламентарен пост “, съобщи Иванов.

Така той разяснява изявлението на заместник-председателя на Сметната палата Тошко Тодоров.

Христо Иванов е на мнение, че президентът води акция за заплашване и истеризиране на обстановката

 „ Това не е градивно. Той желае да си върне предходния модел и едноличното пълномощие да употребява изпълнителната власт. Това правеше и сега е заинтригувано лице “, съобщи Иванов.

Според него било редно и правилно да се сътвори атмосфера,в която всички схващат, че този нов институт би трябвало да се приложи в разговор и със схващане за отговорност на всички участници в него. А не да се истеризира без потребност.

Източник: БНР

Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР