Кандев: Храбростта не е просто дума, а избор, който всеки прави
Храбростта не е просто дума, а избор, който всеки прави – от време на време безшумно, от време на време в най-трудните и решаващи моменти. Това написа във Facebook и.д. основен секретар на Министерство на вътрешните работи Георги Кандев в приветствие във връзка Деня на храбростта и празника Гергьовден.
По думите му смелостта не всеки път наподобява като героизъм, а постоянно се показва в това човек да остане на поста си, когато всичко наподобява против него, да направи крачка напред, когато страхът го кара да отстъпи, и да отбрани правилата си, даже когато е по-лесно да се откаже.
„ Истината е, че храбростта рядко идва с гръм. Тя стартира с дребен избор – избор да устоиш, да не сведеш глава, да повярваш, че това, което правиш, има значение “, отбелязва Кандев.
Според него точно тези решения трансформират ориси, въодушевяват хора и оставят диря дълго след нас.
Той приканва на днешния празник храбростта да не се възприема като нещо недостижимо, а като качество, което се демонстрира в това човек да бъде заслужен, почтен и да не се отхвърля, когато е мъчно.
„ Честит празник на всички, които носят смелостта в сърцето си – на сътрудниците, на жителите, на всички българи “, декларира и.д. основен секретар на Министерство на вътрешните работи.
По думите му смелостта не всеки път наподобява като героизъм, а постоянно се показва в това човек да остане на поста си, когато всичко наподобява против него, да направи крачка напред, когато страхът го кара да отстъпи, и да отбрани правилата си, даже когато е по-лесно да се откаже.
„ Истината е, че храбростта рядко идва с гръм. Тя стартира с дребен избор – избор да устоиш, да не сведеш глава, да повярваш, че това, което правиш, има значение “, отбелязва Кандев.
Според него точно тези решения трансформират ориси, въодушевяват хора и оставят диря дълго след нас.
Той приканва на днешния празник храбростта да не се възприема като нещо недостижимо, а като качество, което се демонстрира в това човек да бъде заслужен, почтен и да не се отхвърля, когато е мъчно.
„ Честит празник на всички, които носят смелостта в сърцето си – на сътрудниците, на жителите, на всички българи “, декларира и.д. основен секретар на Министерство на вътрешните работи.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




