Hotels Maspalomas Challenger, първи кръгАдриан Андреев – Давид Санс 6-2,

...

Андреев с разгромна победа на старта в Маспаломас

Hotels Maspalomas Challenger, първи кръг

Адриан Андреев – Давид Санс 6-2, 6-1

Адриан Андреев стартира присъединяване си на Чалънджър шампионата в испанския курорт Маспаломас с безапелационен триумф над представителя на домакините Давид Санс (№1423). Българинът позволи ранен пробив във втория сет, само че бързо си върна контрола върху играта и записа изцяло подобаващ триумф.

Негов конкурент на осминафинала ще бъде различен испанец – участващия с „ уайлд кард “ Иняки Бейо (№1190).

Единствената двойна неточност в мача бе дело на Андреев, само че все пак втората ни ракета бе доста по-резултатен на сервис (30-12). Световният №197 завоюва 74% от точките си на първи начален удар (17/23) и осъществя шест от седемте си благоприятни условия за пробив (86%), до момента в който Санс оползотвори два от своите три брейкпойнта (67%).

Двубоят стартира вихрено за Андреев, който даде единствено една точка в първите четири гейма. Санс обаче прекъсна серията му, след което върна един от пробивите и редуцира пасива си до 4-2. Това не разколеба Андреев, който завоюва идващото си подаване, а след това приключи сета с нов брейк за 6-2.

Противно на развиването на играта до този миг, Санс проби в самото начало на втората част. Това обаче бе последният положителен миг за испанеца в днешния дуел. Андреев изигра най-силния си интервал в мача и на даде повече геймове до края, оформяйки крайното 6-2, 6-1 след 71 минути на корта.
Източник: tenniskafe.com