Хорхе Мартин спечели Гран при на Германия в клас МотоGP

...

Хорхе Мартин триумфира в Гран при на Германия в клас МотоGP

Хорхе Мартин завоюва Гран при на Германия в клас МотоGP на шампионата по мотоциклетизъм. Състезателят на Прамак Рейсинг приключи на лидерската позиция след спиращ дъха двубой с сегашния отличник в кралския клас Франческо Баная.

На пистата " Заксенринг " испанецът финишира за 40:52.4490 минути, изпреварвайки с 0,064 секунди стартиралия от първа позиция в неделя италианец Баная. Това е втори триумф за Мартин в МотоGP и първи през сегашния сезон.

На трета позиция в Германия приключи Йоан Зарко. Французинът от отбора на Прамак Рейсинг е на 7,013 секунди след спечелилия.

В генералното класиране продължава да води Франческо Баная от тима на Дукати със 160 точки. На втора позиция досега е Хорхе Мартин със 144 пункта, следван от Марко Бедзеки (Италия) от Мъни Рейсинг Тийм, който има 126 точки.

Следващото съревнование от шампионата в кралския клас по мотоциклетизъм ще се организира на 25 юни в Нидерландия.