Хората вече не искат Борисов. Хората искат да живеят в

...
Хората вече не искат Борисов. Хората искат да живеят в
Коментари Харесай

Манолова: Хората вече не искат Борисов, искат да живеят в нормална държава |

Хората към този момент не желаят Борисов. Хората желаят да живеят в естествена страна, в която парите стигат до тях, има власт, която ги поддържа в сложни моменти, има гласност, бистрота, господство на правото, реформирана обществена и здравна система.

Това съобщи ръководителят на Гражданската платформа „ Изправи се.БГ " Мая Манолова в предаването „ Седмицата на Дарик радио ".

Това държавно управление се провали в реализирането на господство на закона - възприятието за неправда в елементарния българи е голямо. Хората считат, че разпоредбите за доближените до властта са едни, а за елементарните хора – други. Правителството се провали с поддръжката в рецесията от COVID-19. Единствено в България хората и компаниите бяха оставени да се оправят сами. На фона на 24 лева дневно за служащите в насилствен отпуск поради пандемията депутатите си усилиха заплатите с по 500-600 лева, а раздадените бонуси за 2020 година бяха за милиони, напомни Манолова.

Протестът реализира най-важното – сподели властта такава, каквато е и сподели премиера гол по очи и в директен, и в метафоричен смисъл. Протестът стартира с усилието за промяна на модела и за разглобяване на диктаторската пирамида, изграждана от Борисов 11 години. Протестът ще е съумял на 4 април, когато гневът на хората от площада се излее под формата на бюлетини, добави тя и прикани хората да гласоподават.

Повече никоя власт няма да има комфорта, който имаше Борисов 11 години. Ако в този момент някой излъже и приказва за промяна и смяна, само че се събере с ГЕРБ или Движение за права и свободи, хората ще излязат на площада и по улиците. От „ Изправи се! Мутри вън! " ясно декларирахме, че с Борисов и с Движение за права и свободи няма да управляваме, сподели още ръководителят на „ Изправи се.БГ ".

Тя акцентира, че главен приоритет на „ Изправи се.БГ " е повишението на приходите на българите. В идващите две години минималният месечен приход би трябвало да е 1000 лева за работещ българин. Първата стъпка е отпадането на 10% налог върху приходите до 650 лева Вторият ни приоритет е преизчисляване на всички пенсии. За по-високи приходи би трябвало да бъдат подкрепени и дребните и междинни предприятия, които сега слушат единствено обещания за милиарди левове, безапелационна бе Манолова.

Европа ще даде 30 милиарда лева на България от Фонда за възобновяване и резистентност и тези пари би трябвало да се употребяват за действителна поддръжка на дребния и междинния бизнес, съвременна стопанска система, конкурентоспособност, европейски приходи, зелени политики, чиста природа и ограничение на монополите, добави тя.

По думите й няма нищо ужасно в предварителни избори. Този парламент, като е постоянен, двуполюсен и устоя четири години, да не би да се усилиха пенсиите и приходите? Да не би корупцията да не е пропила всяка фибра на властта? Нищо положително от двуполюсен парламент, който е с най-ниско доверие измежду хората, съобщи Манолова.

Тя акцентира, че в листите на „ Изправи се.БГ " има най-вече жители, измежду които доста адвокати, младежи, хора с дела от неправителствени организации, лица на митинга и в София, и във Варна, и в Бургас. Ще има лекари, които работят в Коронавирус отделения, да вземем за пример лидер на листата в Кюстендил е лекарка на 34 години, изясни ръководителят на „ Изправи се.БГ ".

Първото решение, което ще внесем в Народното събрание, е план на решение за основаване на комисия по проверката с младежи, които да ревизират властта, огромните поръчки, черните каси на държавното управление на Борисов – „ Автомагистрали ", „ Монтажи ", ДКК, ВиК-холдинга, сподели още Манолова и акцентира, че естествени сътрудници на „ Изправи се.БГ " са Демократична България и „ ИТН ".
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР