Гонят Доган от централата на Стамболийски“?
Хората на Ахмед Доган скоро ще бъдат изгонени от централата на Движение за права и свободи на бул. „ Александър Стамболийски “ в София. За партията още се води война в съда, само че групировката, която влезе в Народното събрание като коалиция АПС, губи борба след каузи в храма на Темида по няколко проблема.
Все по-малобройните редици към Доган употребяват голямата постройка от 1996 година. Тя е благосъстоятелност на страната и с нея се разпорежда регионалният шеф. Движение за права и свободи я употребява от 30 години, когато е подписан договорът за наем. Цената е повече от преференциална – 1109 лв. за общо 3300 кв.м в идеалния център на столицата. Договорът обаче е изминал през 2006 година и не е подновяван. Оттогава Движение за права и свободи заплаща същата сума.
Според адвокати регионалната администрация може да си вземе постройката когато и да е и да изгони жителите.
Депутати обаче изясняват, че страната не взема ограничения, с цел да не трансформира АПС в жертва. Въпреки това скоро такова решение ще бъде взето, тъй като делата за правата над партията могат да продължат дълго време, настояват осведомени с проблема, представени от " Филтър ".
В постройката все по-рядко се събират хората към Доган. Животът в централата е западнал, а депутатите избират да работят в Народното събрание. Все още по документи Движение за права и свободи има двама съпредседатели – Делян Пеевски и Джевдет Чакъров, само че юридически вторият губи борбата. Фракцията му получи по-малко гласове на изборите, структурите са в „ Движение за права и свободи – Ново начало “, а за последно предходната седмица съдът отхвърли жалбата му за правата над марката на партията, която Патентното ведомство даде на Делян Пеевски и ръководената от него Движение за права и свободи. То не е единствената държавна институция, която към този момент не признава Чакъров за началник на Движение за права и свободи.
Субсидията на партията се превежда по сметка на „ Движение за права и свободи – Ново начало “.
От предходната седмица хората на Доган в Народното събрание са с един по-малко. След решението на Конституционния съд парламентарната група напусна Ешереф Ешереф като нелегално определен. На негово място се закле Явор Хайтов от Земеделския национален съюз (ЗНС), с чиято регистрация Алиансът за права и свободи се яви на изборите. Хайтов е заместник-председател на ЗНС. В предишното той беше юрист на Васил Божков, а съгласно осведомени той ще играе лична игра в Народното събрание и няма да се преценява с Рамадан Аталай и Джевдет Чакъров.
Поредният удар по АПС също пристигна предходната седмица. Единият от съпредседателите на Младежката организация на партията разгласи, че към този момент е част от „ Движение за права и свободи – Ново начало “. Структурата включва хиляди в цялата страна и беше гордостта на Ахмед Доган през годините. Ибраим Зайденов беше народен представител в предишния парламент, само че хората на Доган не му осигуриха избираемо място за този. С него потеглят и множеството от членовете на младежката организация.
Досега Доган изгуби двата си сарая и първокласния живот, който водеше за сметка на парите от Движение за права и свободи. След това електоратът му понижа два пъти, а гласоподавателите припознаха „ Движение за права и свободи – Ново начало “. Повечето структури напуснаха АПС, а предстоящото решение на страната да си върне и централата на Движение за права и свободи ще е следващият удар.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




