Хората, които сега искат оставката на главния прокурор, преди няколко

...
Хората, които сега искат оставката на главния прокурор, преди няколко
Коментари Харесай

Проф. Вълчев: Събитията в прокуратурата е подходящо да се обсъждат в НАТФИЗ

Хората, които в този момент желаят оставката на основния прокурор, преди няколко месеца, когато служебният министър на правораздаването изиска това - бяха изрично срещу. Човек си задава доста въпроси - по какъв начин по едно и също време се присетиха, че нещо не наред. Това съобщи деканът на Юридическия факултет проф. Даниел Вълчев.

По думите му събитията в прокуратурата е уместно да се разискват в НАТФИЗ.

„ Това демонстрира някакви по-дълбоки проблеми в системата и ненапълно удостоверява, че личността на един човек на една или друга позиция не задава образа на системата”, добави още той.

``Едно от най-важните неща е да се наблюдава активността на Висшия правосъден съвет. Това е един орган, който не е добре фиктивен. С измененията, които бяха направени - с делене на Прокурорска и Съдийска гилдия, нещата се утежниха още повече и се стигна дотук”, посочи Вълчев

Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР