Хора от три гръцки острова в Егейско море протестираха днес

...
Хора от три гръцки острова в Егейско море протестираха днес
Коментари Харесай

Протести срещу мигрантите по гръцките острови

Хора от три гръцки острова в Егейско море стачкуваха през днешния ден пред министерство на миграционната политика в Атина. Представители на локалните управляващи настояха държавното управление да вземе ограничения по отношение на все по-лошите условия в лагерите за мигранти.

 © Българска телеграфна агенция / AP Photo / Petros Giannakouris
Егейските острови Лесбос, Хиос и Самос поемат главния поток от мигранти, които идват от турското крайбрежие. Лагерите са претъпкани, само че държавното управление не взема ограничения. Така е от две години и половина, оплака се кмет на село от остров Лесбос.

Николаос Тракензис, кмет от остров Лесбос: Ако лагерът има потенциал за 2000 души, а в него има 7000 мигранти, може да си визиите какви са изискванията.

Съгласно съглашението сред Турция и Европейски Съюз мигрантите, само че които е отказано леговище, се връщат на турска територия. Но разглеждането на молбите се бави и в лагерите се натрупат хора.
Костас Футракис, кмет от остров Хиос: Искаме затваряне на лагера. Той беше център за регистрация, в него не може да се живее. Не е безвредно за жителите, нито за локалните поданици.
В момента на лагерите на пет егейски острова обитават над 15 000 мигранти.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР