Honor подготвя Magic V2 Flip с най-голямата батерия сред компактните сгъваеми смартфони
Honor се готви да показа в началото в Китай сгъваемия смарт телефон Magic V2 Flip, който може съществено да се разграничава от конкуренцията с потенциала на своята батерия. Устройството с номер на модела CLE-AN00 към този момент е минало сертификациите CMIIT и 3C. В кода на CMIIT се загатва батерия с потенциал 5370 mAh – това е съвсем два пъти повече от типичните стойности за флип смарт телефони. Твърди се, че зареждането е с мощ 80 W, само че действителната стойност, съдейки по предходните устройства на Honor, евентуално ще бъде 66 W.
Според известния блогър Digital Chat Station моделът ще получи 6,8-инчов сгъваем LTPO екран с FHD+ резолюция и 4-инчов външен екран – също LTPO. Хардуерната платформа ще се базира на чип от линията Snapdragon 8, само че не и на върховия Elite: в листата на изтеклите данни попадат както 8s Gen 3, по този начин и идният 8s Gen 4.
Очаква се камерата да бъде 50MP с поддръжка на OIS и с огромен 1/1,5 инчов оптичен датчик. Подобен набор би могъл да изправи модела в директна конкуренция с Mix Flip 2 и Galaxy Z Flip 7 – и двата са оборудвани с чипове Snapdragon 8 Elite и залагат на тъничък корпус. На този декор акцентът на Honor върху продължителността на самостоятелната работа наподобява необикновен: множеството флип смарт телефони към момента са лимитирани до акумулатори с потенциал към 3700-4000 mAh. Ако информацията се удостовери, Magic V2 Flip ще бъде първият сгъваем смарт телефон от този клас с батерия с потенциал над 5000 mAh.




