Китай обвини САЩ в „тормоз“, след като Хаусът прие законопроект, който може да забрани TikTok
ХОНКОНГ — Китай упрекна Съединените щати в четвъртък в „ тормоз “ и потребление на националната сигурност като „ предлог “ за угнетяване китайският притежател на TikTok, откакто Камарата на представителите одобри законопроект, който може да забрани приложението в Съединени американски щати
Изключително известното приложение за шерване на видео е благосъстоятелност на основаната в Китай ByteDance, която под Китайското законодателство изисква предаването на информация, поискана от държавното управление. Американските законодатели, обезпокоени, че данните на американските консуматори могат да бъдат компрометирани, обмислят законодателство, което ще изисква от ByteDance или да се откаже от приложението, или да го види неразрешено от магазините за приложения в Съединени американски щати.
Китайското външно министерство сподели, че Съединени американски щати. „ използваше държавна власт “ против ByteDance, макар че не съумя да даде доказателства, че TikTok е опасност за националната му сигурност.
„ Ако претекстът за национал...
Прочетете целия текст »




