Холандското правителство подкрепи решението на долната камара на парламента за

...
Холандското правителство подкрепи решението на долната камара на парламента за
Коментари Харесай

Холандия е на път да отмени закона за референдумите

Холандското държавно управление поддържа решението на долната камара на Народното събрание за анулация на закона за осъществяване на консултативни референдуми, оповестява международните осведомителни организация. По този закон преди две години бе извършено допитването, с което бе отхвърлено съглашението за асоциациране на Украйна към Европейски Съюз.

“Не всички може да се съгласни, само че има съглашение сред партиите в ръководещата коалиция за анулация на закона “, разяснява вицепремиерът Хюго де Йонге, представен от Агенция Франс Прес. По думите му “има по-добри способи за присъединяване на жителите във вземането на решения “.

За анулация на закона късно в четвъртък гласоподаваха 76 депутати против 69 за запазването му. През април по закона би трябвало да се произнесе и Сената.

Законът за тези референдуми влезе в действие през 2015 година след разискване, траяло няколко години. Оттогава бе извършен единствено един подобен референдум - за ратификацията на съглашението за асоцииране сред Европейски Съюз и Украйна. Вотът на холандците за Украйна сътвори огромни проблеми за държавното управление на Марк Рюте.

Преди анулацията на закона по него ще се организира още един референдум за така наречен корекция " Биг брат ". Тя планува доста разширение на опциите на спецслужбите за следене на жителите, а допитването до обществото е планувано за 21 март.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР