Холандският гранд Аякс продължи към четвъртия кръг на Шампионска лига,

...

Аякс заклейми ПАОК след три дузпи на Тадич и пет гола

Холандският гранд Аякс продължи към четвъртия кръг на Шампионска лига, откакто надделя с 3:2 гръцкия първенец ПАОК Солун на реванша в Амстердам. Първата среща в Гърция приключи наедно – 2:2, а два гола за Аякс вкара сърбина Душан Тадич. Николас Таляфико беляза другото попадение, а двата гола за ПАОК бяха дело на Диего Бисесвар.

Интересен факт е, че двата гола на Тадич пристигнаха след осъществяване на дузпи, само че сърбинът също по този начин и пропусна още един углавен удар.

Пръв на „ Йохан Кройф АренА” удари ПАОК, откакто Бисевсар наказа слаба игра на отбраната на Аякс в 24-ата минута. Шест по-късно пък Давид Нерес бе съборен в наказателното поле, само че Тадич пропусна дузпата, откакто Александрос Паскалакис избави.

В самия завършек на полувремето холандците получиха втора дузпа за игра с ръца, само че този път Тадич бе непогрешим – 1:1. В 78-ата минута крайният защитник Таляфико засече центриране от корнер с глава и изведе Аякс напред, с цел да може пет по-късно Тадич да вкара втория си гол от дузпа. В добавеното време на срещата Бисевсар върна още втори гол за ПАОК, само че за трети, който щеше да класира южните ни съседи напред в шампионата, време не остана.