Холандският АЗ Алкмаар нанесе шокираща загуба с 6:0 на казахстанския

...

АЗ Алкмаар писа шестица на Астана

Холандският АЗ Алкмаар нанесе шокираща загуба с 6:0 на казахстанския Астана в дуел от третия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Гостите бяха с сакат състав, като не можеха да разчитат на водачи като Марин Томаков и Рунар Мар Сигурьонсон, които бяха сменени надлежно от Жалмукан и Мужиков. Двубоят стартира равностойно, само че последователно домакините взеха самодейността и започнаха все по-често да заплашват вратата на Ненад Ерич. Така се стигна до 39-ата минута, когато реферът отсъди дузпа за АЗ Алкмаар за игра с ръка на Дмитрий Шомко. Дузпата беше осъществена от Теун Коопмейнерс, а до края на полувремето името си измежду голмайсторите записа и Мирон Боаду. Второто полувреме приличаше на първото първоначално, а спадът в играта на Астана настъпи десетина минути преди края. Келвин Стенгс направи 3:0 в 77-ата, а до края се отличиха още веднъж Коопмейнерс (83-дузпа), Сугавара (85) и Идриси (90).
Лига Европа 3 кръг, четвъртък 24 октомври  АЗ Алкмаар 6:0краен резулат  Астана