Холандката Кики Бертенс стартира с победа на Шампионата на WTA

...

Бертенс направи обрат срещу Кербер

Холандката Кики Бертенс започва с победа на Шампионата на WTA на осемте най-хубави през сезона в Сингапур с награден фонд 7 милиона $. Бертенс победи във втория мач от Червената група шампионката от " Уимбълдън " и лидерка в схемата Анжелик Кербер (Германия) със 1:6, 6:3, 6:4 за 2:02 часа.

Холандката позволи два пробива в първия сет и загуби с 1:6. Във втората част Бертенс сподели забележителна централизация, взе задатък от 5:3 и без проблеми изравни. Кики Бертенс стигна до триумфа след извънредно трагичен трети сет, в който двете си размениха по три пробива за 3:3, а холандката взе превъзходство с четвърти пробив. Впоследствие тя съумя да навакса пасив от 0:40 при собствен сервис и в последна сметка завоюва с 6:4.