Миланов сменя Зехиров.
45′
Старт на вторите 45 минути.
45+1′
Първото полувреме мина под диктовката и превъзходството на състава на домакините. Холандия излезе напред в резултата след единствено 7 минути игра. Тогава Дейви Прьопер даде преимущество на " лалетата ", разписвайки се за 1:0.

Натискът на " оранжевите " продължи през всички 45 минути от първата част, като на два пъти те можеха да стигнат до нов гол в мрежата на Илиев. За наслада на българските почитатели обаче Куинси Промес и Ариен Робен по този начин и не съумяха да поразят задачата.

Единствената по-сериозна обстановка в интерес на българския тим бе налична след пробив на Ивелин Попов и изстрел на Георги Костадинов в лявата греда на вратата, защитавана от Силесен.

Малко преди почивката Попето претендира, че е бил фаулиран на границата на наказателното поле, само че гръцкият съдия на дуела не бе на същото мнение.

В 24-ата минута пък Александър Цветков беше сменен от Симеон Славчев, без да има ясна причина за какво това се случва. Така или другояче постройката ни на терена бе отчасти изменена, след което тимът очевидно подвигна оборотите, само че по този начин и не съумя да стигне до изравнително попадение.
45′
Почивка.

Предимство за холандците в резултата.
41′
Далечен изстрел на Янсен.

Пламен Илиев хваща топката.
39′
Робен комбинира с Куинси Промес.

Последният получава топката в наказателното поле на България, само че стреля неопределено.
35′

Топката минава настрана от вратата.
34′
Жълт картон за Терзиев.
33′
Затишие на терена, 10-ина минути преди края на полувремето.

Какво ще последва в заключителната част от откриващите 45 минути на конфликта?
30′
Засада на Винсент Янсен.
28′
Домакините не се свенят да атакуват с по 5-6 състезатели по едно и също време.

В дадени моменти те даже превъзхождат числено бранителите на България.
24′
Славчев заменя Цветков.
20′
Необмислено нарушаване на Манолев против Блинд.

Реферът се въздържа от повдигане на наказателни картони.
17′
ГРЕДА!!!

Изстрел на Георги Костадинов с глава среща рамката на вратата, защитавана от Силесен!

Малшанс за състава ни!
16′
Натискът на домакините продължава.

Топката се задържа за дълги интервали от време в нашата половина от терена.
14′
Васил Божиков се хвърля в краката на Промес и избива топката в последния вероятен миг!

Миг по-рано и Илиев отрази изстрел на Прьопер.
7′
1:0!!!!

ГОЛ за Холандия!

Попадение на Прьопер!
6′
Робен получава топката малко пред точката на дузпата.

Загуби ориентировка ветеранът и не съумя да стреля.

Късмет за тима ни.
5′
Дик Адвокаат окуражава отбора си да натисне противника.

Селекционерът сочи вратата на България. Указанието му е ясно.
4′
" Българи юнаци! " оглася " Амстердам Арена ".

Родна агитка на стадиона в Холандия.
3′
Георги Донков е на пейката на състава ни, в ролята на селекционер, след наказването на Петър Хубчев.

Снимка 310465
Източник:

2′
Опит за реализиране на офанзива в интерес на отбора ни още в откриващите секунди от дуела.

Топката обаче е напуснала рамките на терена, при пробива на Манолев.
1′
Първи съдийски сигнал!
Състав Силесен Илиев Прьопер Стр. Попов Де Фрай Божиков Худ Терзиев Блинд Занев Вайналдум Цветков Ван Хинкел Костадинов Вилхена Манолев Робен Ив. Попов Янсен Чочев Промес Зехиров Треньор Дик Адвокаат Петър Хубчев Резерви 22. Маартен Стекеленбург 1. Божидар Митрев 1. Йерун Зут 13. Георги Китанов 13. Матайс де Лигт 21. Антон Недялков 4. Бруно Мартинс Инди 17. Георги Миланов 21. Тимоти Фосу-Менса 20. Симеон Славчев 2. Жоел Велтман 12. Божидар Краев 18. Дони ван де Беек 14. Кристиан Малинов 14. Карим Рекик 20. Орлин Старокин 10. Уесли Снайдер 11. Тодор Неделев 21. Мемфис Депай 9. Ивайло Димитров 20. Марко ван Хинкел 19. Кирил Десподов 9. Бас Дост 8. Андрей Гълъбинов
Националният тим по футбол излиза довечера на " Амстердам Арена " в съдбоносен мач от квалификациите за Мондиал 2018 против домакините от Холандия.

Двубоят от група " А " стартира в 19:00 часа.

ГЛЕДАЙТЕ СРЕЩАТА НА ЖИВО ТУК!

Еуфорията измежду българските почитатели е огромна след първата победа от половик век насам над отбора на Швеция с 3:2. Този триумф резервира възможностите на " лъвовете " за класиране на форума в Русия идващото лято.

На 25 март тази година възпитаниците на Петър Хубчев към този момент един път надделяха " лалетата ". Сториха го с 2:0 след попадения на Спас Делев на Националния стадион " Васил Левски ".

Хубчев: Ако не се класираме за Световното, ще съжаляваме, само че няма да ни е за първи път

" Нашето преимущество пред Холандия, е душeвността ни "

България заема трето място в своята квалификационна група с 12 точки. Лидер е тимът на Франция с 16, а второто място е за Швеция с 13 пункта. Холандия е едвам на четвърто място с 10 точки, заради което днешната намира се явява от решаващо значение и за отбора на Дик Адвокаат.

Останалите два отбора в групата - Беларус и Люксембург, са надлежно с 5 и 4 точки.

Освен мач с Холандия, трикольорите имат домакинство на Франция на 7 октомври и посещение на Люксембург на 10 октомври до края на квалификационния цикъл.

Селекционерът Петър Хубчев няма да може да употребява довечера централния бранител Божидар Чорбаджийски. Капитанът на ЦСКА си изкара жълт картон в мача с шведите и е осъден.

Дик Адвокаат: Не ни е боязън от България
Дик Адвокаат: България е противник, с който можем да мерим сили

Двата отбора се изправят един против различен в международна подготовка

Наставникът на Холандия Дик Адвокаат разгласи, че няма да прави доста промени, макар загубата с 0:4 от Франция. Специалистът няма да може да употребява санкции Кевин Строотман. Ветеранът Робин ван Перси е контузен и ще пропусне днешната среща.