Хофенхайм разби опашкаря Падерборн с 3:0 в откриващия мач на

...

Хофе наби опашкар, гледа към Европа

Хофенхайм разруши опашкаря Падерборн с 3:0 в откриващия мач на 10-ия кръг в Бундеслигата. Със извоюваните три точки тимът се изкачи на 5-ото място във краткотрайното класиране и все по-уверено гледа към Лига Европа. Домакините взеха решение мача още преди почивката с голове на Сков (2), Кадержабек (15) и Локадия (25).

Хофенхайм поведе още във 2-ата минута след ужасно осъществяване на директен свободен удар от Роберт Сков. В 15-ата минута Павел Кадержабек получи прекрасен пас от Грилич и с превъзходен удар по земя направи 2:0. Десет минути по-късно голмайсторът записа и асистенция, откакто центрира в наказателното поле, където Юрген Локадия овладя топката и я насочи в долния десен ъгъл на вратаря на Падерборн Леополд Цингерле.

Нападателят на домакините Илас Бебу пропиля три чисти благоприятни условия за гол. На два пъти негови удари бяха избавени от вратаря Цингерле, а един път стреля неопределено. Стражът на Падерборн блесна и в 74-ата минута, когато с фантастична реакция отрази рисков шут на Саркис Адамян. Колегата му на отсрещната врата Оливър Бауман се прояви 6 минути по-късно, спасявайки мощен удар на Сабири.