Хофенхайм постигна важна победа с 3:0 над Херта в гостуването

...

Хофенхайм нанесе тежък удар на Херта насред Берлин

Хофенхайм реализира значима победа с 3:0 над Херта в гостуването си в Берлин от 17-ия кръг на Бундеслигата. Гостите си потеглиха с скъпи три точки и ненасоха тежък удар на един от съперниците си в борбата за оцеляване.

Мачът потегли неприятно за столичани още през цялото време. В 12-ата минута пропусна да открие резултата от дузпа, като ударът му бе избавен от вратаря.

В 33-ата минута гостите поведоха в резултата. стреля от ъгъла на наказателното поле и след рикошет топката се озова във вратата за 0:1.

В 68-ата минута резултатът бе подсилен. стреля по земя, топката се озова в пред вратата и той без закъснение вкара за 0:2.

В 87-ата минута гостите удариха напречната греда след шут на Бебу.

Само минута по-късно се стигна и до трети гол в тяхна изгода. Крамарич с прелестно осъществяване от фаул не остави шансове на вратаря за крайното 0:3.

С тази победа Херта излезе на 11-ото място с 19 точки. Херта пък се намира на 14-ата позиция със 17 точки.

Бундеслига 17 кръг, вторник 19 януари  Херта 0:3краен резулат  Хофенхайм