Хофенхайм постигна измъчена победа с 3:2 над третодивизионния Виктория Кьолн

...

Хофе се прокрадна към втория кръг за Купата след 120 минути в Кьолн

Хофенхайм реализира измъчена победа с 3:2 над третодивизионния Виктория Кьолн след продължения в мач от първия кръг на шампионата за Купата на Германия.

В постоянното време дуелът приключи 1:1 и въпреки Хофе да бе по-активният отбор от самото начало, гостите доста мъчно пречупиха съпротивата на противника си.

Андрей Крамарич даде преднина на гостите в 27-мата минута от дискусионна дузпа, само че домакините изравниха единствено 6 по-късно с доста хубав фалцов удар на Зимон Хандле.

До края на постоянните 90 минути ново попадение не падна, само че единствено 3 минути след старта на продълженията Мунас Дабур още веднъж даде задатък на отбора от Бундеслигата.

Това обаче не отхвърли домакините и в 102-ата минута бранителят Кристоф Грегер с глава изравни за 2:2.

Втори гол на Крамарич в 108-мата минута обаче свърши работата за любимците и обезпечи на зийндхаймци класиране във втория кръг.

В други мачове от дшения ден Инголщад победи като хазаин Ерцгебирге Ауе с 2:1, а Карлсруе разруши като посетител Шпортфройнде Лоте с 4:1.