Хофенхайм надделя с 3:1 над Хановер 96 на “HDI Арена”

...

Шансът и 20-годишен дебютант тласнаха Хофе напред

Хофенхайм надви с 3:1 над Хановер 96 на “HDI Арена” в среща от петия кръг на Бундеслигата и към този момент е доста по-напред в класирането. В предишния кръг отборът нямаше шанс против Борусия (Дортмунд), когато игра доста мощно, само че изпусна триумфа. Сега обаче шансът беше на страната на гостите.

Освен това чудесно на вратата на Хофе се показа дебютантът в немския хайлайф Грегор Кобел. 20-годишният пазач направи няколко основни спасявания в последните минути, когато задатъкът на тима му беше единствено от един гол - 2:1. Младият швейцарец размени под рамката титуляра Оливер Бауман и оправда доверието.

Иначе съставът на Юлиан Нагелсман дръпна с 2:0 след голове на халф-бековете си Джошуа Бенет (20’) и Павел Кадержабек (49’). В 55-ата Никлас Фюлкруг върна едното попадение от дузпа.

В 79-ата минута и ВАР се намеси, с цел да не бъде зачетено ново попадение на Хановер. Последваха значими намеси на Кобел, а в добавеното време Ишак Белфодил, който в последната минута против Дортмунд пропусна от 2-3 метра на празна врата, този път беше по-съсредоточен и постави завършек на интригата с гол за 3:1.

Julian #Nagelsmann

" I saw a very intensive game in which we started well. We lost a bit of steam in the second half and in the end we were lucky to leave the field as victors with the full three points. " #H96TSG pic.twitter.com/0cZD6lztjS
— TSG Hoffenheim EN (@achtzehn99_en) September 25, 2018
“96” вършат компания на Шалке 04 на дъното, като имат единствено 2 точки. СТАТИСТИКА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ
Бундеслига 5 кръг, вторник 25 септември  Хановер 96 1:3краен резулат  Хофенхайм