Хитрино победи у дома Калиакра (Каварна) с минимален резултат 1:0

...

Хитрино с хеттрик от поредни победи

Хитрино победи вкъщи Калиакра (Каварна) с най-малък резултат 1:0 и прибави нови 3 точки в актива си. Поради почнала реорганизация на стадиона в Хитрино срещата се игра на градския стадион „ Панайот Волов “ в Шумен и беше от следващия V кръг на Североизточната трета лига. Двубоят стартира във вихрено движение за домакините, като още в 3 мин. Ивелин Василев стреля мощно във вратата на гостите, само че топката мина на сантиметри от страничната греда. След това пристигна ред на пропуски на капитана Христо Александров и Мустафа Мустафа. Гостите от Каварна след първичното оттегляне последователно изравниха играта и дейностите започнаха да се развиват в центъра на терена. На 2 – 3 пъти гостите посредством Мартин Михайлов заплашиха вратата на Румен Стоянов, само че до гол и по този начин не се стигна. Най-фрапиращият им пропуск беше в 25 мин. когато на метър от гол линията техен нападател не можа да насочи коженото кълбо в опразнената врата. Две минути по-късно нападателят на Хитрино Ивелин Василев натресе напречната греда след шут от рамките на наказателното поле. До края на полувремето с пропуски се регистрираха още Евгени Стоянов, Йордан Йорданов и Явор Тодоров. По-активни при започване на второто полувреме още веднъж бяха символичните домакини от Хитрино. Последваха доста офанзиви към вратата на Християн Славов, все безрезултатни. В 61 мин. Ивелин Василев беше изведен от дълбочина и от рамките на наказателното поле простреля неспасяемо топката в мрежата на вратата на гостите – 1:0. Голът подвигна самочувствието на хитринчани. С направените смени и ново влезлите – Васил Христов, Георги Колев и Берил Хюсеин играта живна, заредиха се не едни и две обсади на вратата на гостите, само че както и през първата част - безрезултатни. Гостите в края на мача направиха три смени и се пробваха да възстановят равенството, само че това и по този начин не им се отдаде. Последният съдийски сигнал на реферите от Силистра узакони третата поредна победа на Хитрино, а събраните 9 точки ги качиха на 6 място в класиренето. В идващия кръг Хитрино гостува на водача в групата Суворово 1 (Суворово), „ Калиакра “(Каварна) почива. Салим САЛИХ Североизточна Трета лига 5 кръг, събота 22 септември  Хитрино 1:0краен резулат  Калиакра