Хитрино като символичен домакин победи с 4:1 Волов (Шумен) в

...

Хитрино с пета победа за новото първенство

Хитрино като алегоричен хазаин победи с 4:1 Волов (Шумен) в среща от IХ кръг от шампионата в Трета лига – Североизточна аматьорска група. Мачът се игра на стадион „ Панайот Волов “ в Шумен заради почналата реорганизация на стадиона в Хитрино и беше следен от малобройна аудитория 100 – 120 фенове, 2/3 от които от Хитрино. Срещата ще се запомни с цялостното превъзходство на символичните домакини, които още от първия сигнал на Надежда Белчева от Варна демонстрираха, че единствената им цел е успеха.Няколко рискови офанзиви пред вратата на Добромир Дочков (Волов) осъществени от Мехмед Сабри, Ивелин Василев и Христо Александров едвам не доведоха до отбелязване на гол. В 26-ата минута новопривлеченият от школата на Лудогорец (Разград) Дилян Ганев от далечно разстояние 30 – 35 метра изненада стража на шуменци – 1:0. В 40-ата минута падна и втори гол във вратата на Волов след безредие в наказателното им поле. Най-съобразителен от обстановката се оказа бранителя Боян Николов, който откакто топката рикошира в краката на няколко бранители на Волов и съотборника му Христо Александров я насочи в мрежата – 2:0. В началото на второто полувреме момчетата на Стоян Чешмеджиев започнаха със самочувствие. Все отново мача се играеше на техния терен, където те упражняват и играят срещите си като хазаин. Последваха няколко рискови влизания към вратата на Дилян Димов (Хитрино) осъществени от Муса Кавунски, Сонер Кязим и Айхан Ведат, само че безрезултатни. Футболистите на Хитрино с напредването на времето изнесоха играта по-напред в централната част на терена и при първа опция нападнаха вратата на шуменци. В 60-ата минута Мехмед Сабри надбяга отбраната на Волов и осъществя за 3:0. Две минути по-късно независима офанзива на Сонер Кязим от централната част на терена се стигна също до отбелязване на гол 3:1. В 65-ата минута от рамките на наказателното поле Христо Александров с глава повиши на 4:1. В 85-ата минута Йордан Йорданов (Хитрино) нацели гредата на шуменци. Компетентно, тъкмо и независимо съдийство на Надежда Белчева от Варна и асистентите: Йордан Митев от Шумен и Николай Сурдов от Варна. В идващия Х кръг – 28 октомври (неделя) от 14,00 часа Хитрино гостува на Локомотив (Русе), до момента в който Волов (Шумен) ще семейства на Калиакра (Каварна). Салим САЛИХ – Шумен Североизточна Трета лига 9 кръг, събота 20 октомври  Хитрино 4:1краен резулат  Волов (Шумен)