Химки постигна ценна победа с 2:0 като гост на в

...

Червен картон и два късни гола решиха битката между Ростов и Химки

Химки реализира скъпа победа с 2:0 като посетител на в срещата сред двата отбора от 12-ия кръг на съветската Премиер лига. Гостите стигнаха до триумфа с два гола в добавеното време, а преди този момент домакините бяха останали с човек по-малко на терена.

Първото полувреме не предложи толкоз доста страсти, само че през втората част получи червен картон за рисково посегателство в 71-ата минута.

Томи миг сякаш наклони везните в интерес на гостите, които се възползваха от численото си преимущество в добавеното време на срещата. Първо в 91-ата минута проби по аутлинията, отстрани няколко играчи и от дребен ъгъл означи за 0:1.

След това в 95-ата минута гостите подпечатаха триумфа си. изскочи зад отбраната, първият му удар бе избавен от вратаря, само че при втория опит той бе прецизен за крайното 0:2.

Така Химки събра актив от 9 точки и излзе на 14-ото място в класирането. Ростов пък пропусна да се изкачи в топ 3 и остава на 6-ата позиция с 20 точки.