Хиляди жители на Колумбия протестираха вчера по време на Международния

...
Хиляди жители на Колумбия протестираха вчера по време на Международния
Коментари Харесай

Хиляди колумбийци протестираха срещу увеличение на данъците, има убити

Хиляди поданици на Колумбия стачкуваха през вчерашния ден по време на Международния ден на труда по улиците на няколко града в страната. Те се опълчват на нова данъчна промяна, планувана от държавното управление, която планува покачване на налозите на публичните услуги и при търговията с някои храни, съобщи Ройтерс.

Това е четвърти следващ ден, в който се организират митинги, като има редица случаи на нападателни конфликти сред стачкуващи и полиция.

Данните за броя на починалите са спорни. Омбудсманът Карлос Камарго заяви, че трима протестиращи са починали в Кали, четвъртият максимален град, където митингите са най-бурни. Смъртта на трима други се проверява. " По един умрял има в столицата Богота и град Нейва ", добави той.

Един служител на реда бил умрял от раните си, получени в сряда в град Соача. Общо 179 цивилни и 216 служители на реда са получили пострадвания в цялата страна. Местна правозащитна група твърди, че убитите са минимум 14.

Членове на синдикални и други организации започнаха в сряда митинги с гледище управляващите да се откажат от промяната. Третият по величина град Кали бе сцена на най-яростните митинги, съпроводени от плячкосвания на магазини и опожарявания на градски рейсове.

От " Хюман райтс уоч " обявиха, че полицията е упражнила принуждение в Кали.

Протестите не престават, макар че още в петък вечер президентът на страната Иван Дуке Маркес разгласи, че отдръпва концепцията си да усилва налога на търговията с храни.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР