Хиляди хора се събраха в събота, 29 март, пред проправителственият

...
Хиляди хора се събраха в събота, 29 март, пред проправителственият
Коментари Харесай

Хиляди протестират срещу проправителствен телевизионен канал в Сърбия

Хиляди хора се събраха в събота, 29 март, пред проправителственият ефирен канал в Сърбия, обвинявайки го в пропагандна акция против студенти, участващи в антикорупционни митинги против сръбският президент Александър Вучич, предава организация AP .

Informer TV е една от главните медии в Сърбия, лоялна на Вучич и неговото дясно държавно управление. По време на съвсем петмесечни съвсем ежедневни улични демонстрации телевизия Informer и таблоидът Informer неведнъж заклеймяваха протестиращите студенти като екстремисти.

Демонстрациите бяха мирни, само че проправителствените медии упрекнаха уредниците, че подбуждат към принуждение и се стремят да смъкват държавното управление по разпореждане от чужбина. Те не предоставиха никакви доказателства в поддръжка на тези изказвания.

Вучич даде обещание " контрареволюция " против митингите. Властите заплашиха със правосъдни дейности против академични преподаватели.

В събота Вучич посети лагер на свои поддръжници пред президентската постройка, в това число група проправителствени студенти. Той разгласи, че " тези, които вкараха анархията " в университета, ще понесат отговорност.

Студентските митинги привлякоха вниманието на стотици хиляди хора, намирайки отклик измежду жителите на Сърбия, които значително бяха разочаровани от политиците.

Протестите започнаха, откакто бетонен заслон се срути на гара в Северна Сърбия през ноември, убивайки 16 души. Тази покруса притегли вниманието към корупцията в държавното управление, предизвиквайки претенции за отчетност и политическа смяна.

Припомняме, че неотдавна Вучич съобщи, че ще подаде оставка, в случай че му бъдат показани доказателства за потреблението на " звуков револвер " по време на митинги.

Малко по-късно представители от държавното управление на сръбския президент потвърдиха, че звуково оръжие не е употребявано над протестиращите.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР