Хиляди хора се събраха пред парламента на Тайван, за да

...
Хиляди хора се събраха пред парламента на Тайван, за да
Коментари Харесай

Протести в Тайван срещу увеличаването на правомощията на законодателния орган

Хиляди хора се събраха пред Народното събрание на Тайван, с цел да се опълчват на измененията, препоръчани от опозиционната Националистическа партия (Гоминдан) и нейните съдружници, които имат за цел да дадат повече пълномощия на законодателния орган, съобщи Асошиейтед прес.

Гоминданът пое контрола в Народното събрание с болшинство след изборите през януари, а президентският пост пое Уилям Лай от Демократичната прогресивна партия, която поддържа фактическата самостоятелност на Тайван от Китай.

Националистите публично поддържат обединяване с Китай, от който Тайван се отделя през 1949 година по време на революция. Предложените законодателни промени ще им дадат повече пълномощия да управляват бюджета, в това число разноските за защита, които националистите блокираха.

Плакати на двата политически лагера бяха разпънати през днешния ден в пленарната зала, а дебатите в даден миг прераснаха във крясъци и конфликти.

 

Източник Българска телеграфна агенция

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР