Хиляди граждани протестираха снощи в Тирана срещу голямото увеличение на

...
Хиляди граждани протестираха снощи в Тирана срещу голямото увеличение на
Коментари Харесай

Хиляди албанци протестираха в Тирана

Хиляди жители стачкуваха нощес в Тирана против огромното нарастване на цените, бедността и корупцията, оповестява вестник " Албениън дейли нюз ".

Някои от стачкуващите прецизираха, че стачкуват против високата цена на бензина, неналичието на работа, престъпността и обезлюдяването на страната, заяви Българска телеграфна агенция.

Протестът, който бе проведен от опозиционната Демократическа партия против ръководството на Социалистическата партия, се организира пред кабинета на премиера Еди Рама. Демонстрантите се събраха към 19 часа на " Булеварда на мъчениците ", с цел да изразят неодобрение от ръководството на Еди Рама.

Много служители на реда бяха ситуирани в региона. От посолството на Съединени американски щати, което се намира покрай мястото на митинга, приканиха по-рано американските жители в Албания да не се доближават до протестиращите поради опция да се стигне до вълнения, заяви сръбската национална телевизия РТС.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР