Хидротермална експлозия в Йелоустоун кара туристите да бягат от дим и отломки
Хидротермална детонация в Национален парк Йелоустоун кара посетителите да бягат да търсят прикритие във вторник сутринта, съгласно чиновници на парка и фрагменти, снимани от очевидец. За благополучие не се оповестява за пострадвания.
Взривът е избухнал към 10:20 сутринта локално време покрай Sapphire Pool в Biscuit Basin, ситуиран на към 3,5 километра северозападно от известния гейзер Old Faithful, Националния парк на Съединени американски щати Service (NPS), се споделя в известие. Цялата зона на Biscuit Basin, в това число паркинга и крайбрежните алеи, е затворена до второ разпореждане от съображения за сигурност.
Видео на детонацията демонстрира голям дирек сив дим, издигащ се над термалната зона на Biscuit Basin, дъжд от парчета и камъни. Посетители, в това число доста деца, се качиха да бягат от гърмежа по дървената алея в парка.
Прочетете целия текст »




