Хетафе продължава с блестящото си представяне в Ла Лига, след

...

Двубой в Испания за пореден път доказа ползата от ВАР

Хетафе продължава с блестящото си показване в Ла Лига, откакто надделя Ейбар с 1:0 като посетител и заема четвърта позиция преди изиграването на останалите срещи от 16-ия кръг. Освен всичко дуелът на “Ипуруа” потвърди за следващ път изгодата от въвеждането на технологията Видео помощник рефер (ВАР). Само за едно полувреме съдиите на терена на три пъти в началото взеха неверното решение, отсъждайки гол. И в трите случая обаче ВАР ги поправя, като видя нарушавания на правилника, поради което въпросните попадения не бяха зачетени.

В 52-ата минута отборът на Хетафе стигна до изстрел в мрежата на домакините, само че ВАР подсказа, че е имало засада. Две минути по-късно баските осъществиха, само че и тук технологията се намеси, с цел да забележи игра с ръка на футболист на Ейбар при офанзивата. В 89-ата минута пък още веднъж поради засада не беше приет още един гол на Хетафе.

Все отново отборът от мадридското предградие стигна до успеха след попадение на Анхел Родригес в 67-ата минута.

28 - Only Manu del Moral (37) and Roberto Soldado (29) have scored more goals than Ángel Rodríguez (28) for Getafe in LaLiga history. Historic. pic.twitter.com/leeUk7ZvtZ
— OptaJose (@OptaJose) December 8, 2019
Двата отбора удариха и по една греда, а в последните секунди на добавеното 8-минутно продължение Фабиан Ореяна от състава на Ейбар получи червен картон.

Домакините към този момент са в нокдаун, защото позволиха четвърта поредна загуба и са тъкмо над изпадащите. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 16 кръг, неделя 8 декември  Ейбар 0:1краен резулат  Хетафе