Хетафе и Елче завършиха 1:1 в мач от 28-ия кръг

...

Хетафе пропусна дузпа при равенство с Елче

Хетафе и Елче приключиха 1:1 в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Гостите от Елче поведоха в 20-ата минута посредством Пере Мия, който отклони превъзходен пас на Гонсало Верду за 0:1. В края на първата част реферът Ернандес Ернандес уточни бялата точка за нарушаване на състезател на Елче, само че анулира решението си след обзор на обстановката с ВАР. В 61-ата минута турският нападател на Хетафе Енес Юнал изравни с удар от близко, който не остави шансове на вратаря Едгар Бадия. В края на мача домакините въпреки всичко получиха правото да изпълнят дузпа. Ударът на Анхел Родригес обаче бе избавен по ослепителен метод с една ръка от Бадия и резултатът остана 1:1. Така Хетафе е 14-и в класирането с 29 точки, а Елче заема 17-а позиция с 25 точки и е тъкмо над зоната на изпадащите.