Херта Берлин победи с класическото 3:0 Байер Леверкузен и охлади

...

Херта охлади европейските амбиции на Байер Леверкузен

Херта Берлин победи с класическото 3:0 Байер Леверкузен и охлади упоритостите на "аспирините " за място в евротурнирите. Столичани взеха решение изхода на дуела още през първото полувреме, когато вкараха три безответни гола. Още в 4-ата минута Дейорайсо Зеефаук даде преднина на домакините, а Матеус Куня направи 2:0 в 26-ата минута. Седем минути по-късно Джон Кордоба довърши противника с трети гол. През второто полувреме головите обстановки не бяха толкоз доста, като нови попадения не бяха маркирани. Така Херта продължава борбата си за оцеляване, като към този момент е на 2 точки над зоната на изпадане. Байер пък остава на последното място, даващо право на присъединяване в клубните шампионати. Но поставената от Фьолер задача - класиране в зона "Шампионска лига " към този момент е на 7 точки разстояние.