Хенри Мартин вкара още във втората минута и Мексико победи

...

Мексико и Панама ще спорят за титлата на Голд Къп

Хенри Мартин вкара още във втората минута и Мексико победи с 3:0 Ямайка на полуфиналите на КОНКАКАФ Голд Къп, с което " ацтеките " си осигуриха място в борбата за купата против тима на Панама.

Луис Чавес добави воторо попадение в мрежата на Ямайка в 30-ата минута и Роберто Алварадо оформи крайния резултат в добавеното време за крайното 3:0. Мексиканците ще играят на втори следващ край, откакто през 2021 отстъпиха на Съединени американски щати в Ингълдууд.

Гийермо Очоа отрази три удара на вратата на Мексико, откакто при започване на второто полувреме избави две чисти обстановки.

Панама пък надделя с 5:4 след дузпи Съединени американски щати, откакто постоянното време приключи наедно 1:1. Айвън Андерсън изведе панамците напред в деветата минута на продълженията, а Жесус Ферейра вкара за американците в края на първата част.

Ферейра обаче пропусна първия удар за американците при дузпите, а Крисчън Ролдан не съумя да вкара шестия. Веднага след него Адалберто Караския се разписа за Панама и изпрати тима си на край./ БТА