Хегемонът на Германия Байерн Мюнхен разкости с 5:1 като домакин

...

Байерн продупчи „козлите“ като швейцарско сирене, ЛеванГОЛски не знае що е пощада

Хегемонът на Германия Байерн Мюнхен разкости с 5:1 като хазаин Кьолн в мач от 23-ия кръг на немската Бундеслига. С по две попадения се регистрираха Роберт Левандовски и резервата Серж Гнабри. Чупо-Мотинг пък бе този, който откри резултата. Шкири вкара почетния гол за гостите при започване на второто полувреме.

Полският щурмовак на баварците Левандовски към този момент има 28 попадения от началото на акцията и продължава да е водещ голмайстор в Германия.

Първите 10-11 минути минаха под продължителното владеене на топката от домакините, само че до положения и удари не се стигна.

В 15-ата минута Зюле проби и стреля рисково с десния крайник, само че опитът му за гол профуча вляво от вратата.

3 минути по-късно Чупо-Мотинг вкара първия си гол за този сезон, откакто получи центриране от Горецка, надскочи защитник и откри - 1:0.

В 26-ата минута Левандовски засече подаване в пеналтерията, само че мерникът му изневери.

Все отново полякът се разписа в 33-ата минута, когато Горецка пое пред наказателното поле, преодоля противник и продължи надясно към нападателя, който осъществя 27-ия си гол за сезона.

В 49-ата минута Шкири понижи. Дефанзивният полузащитник се озова непокрит в пеналтерията, откакто Алаба и Боатенг го изпуснаха и халфът с технично осъществяване от близка отдалеченост трансферира Нойер за 2:1.

11 минути по-късно Кимих шутира с десния крайник от приблизително разстояние, но коженото кълбо мина на сантиметри от лявата греда.

В 65-ата минута Роберт Левандовски се вклини сред двама бранители в наказателното поле, пое топката от Мюлер полуобърнат към вратата и незабавно стреля по земя в десния ъгъл за 3:1.

В 75-ата минута неповторима неточност на Мануел Нойер в опит да изнесе напред топката разреши на "козлите " да вкарат на празна врата, само че Доминик Дракслер удари гредата от дребен ъгъл.

60 секунди по-късно Леон Горецка откри от ждроп коженото кълбо, само че Хорн бе на висота и избави.

Серж Гнабри постави точка на разногласието в 82-ата минута, когато резервата протегна крайник при центриране от левия фланг на Чупо-Мотинг и матира Хорн за 4:1 от непосредствена непосредственост.

В 86-ата минута Гнабри оформи крайното 5:1 след удар с глава в близкия ъгъл на Хорн след центриране.

Байерн Мюнхен (4-2-3-1) : Нойер, Зюле, Боатенг, Алаба, Дейвис (72' Ернандес) , Кимих, Горецка, Сане (86' Дантас) , Мусиала (64' Мюлер) , Чупо-Мотинг (64' Гнабри) , Левандовски

Резерви: Хофман, Гнабри, Мартинес, Сар, Ернандес, Рока, Мюлер, Дантас, Коман

Старши треньор: Ханзи Флик

Кьолн (3-5-2) : Хорн, Цестич, Чикоз (45' Хорн) , Мере, Волф, Шкири, Якобс (85' Катербах) , Йозчан, Рексбеджай (71' Дрекслер) , Дуда (71' Мейер) , Денис (45' Тилман)

Резерви: Дрекслер, Ехизибуе, Хорн, Катербах, Лимниос, Мейер, Шмиц, Тилман, Цийлер

Старши треньор: Маркус Гиздол

Стадион: "Алианц Арена ", Мюнхен

Главен арбитър: М. Петерсен
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `