Хебър записа изключително ценна победа над Локомотив София в борбата

...

Хебър намери надежда в „Надежда“ и разгроми Локомотив София

Хебър записа извънредно скъпа победа над Локомотив София в битката си за оцеляване. Пазарджиклии надделяха „ железничарите “ с 4:1, като това е и първи триумф на Любо Пенев в четвъртия му мач отпред на отбора.

Срещата въобще не се разви добре за „ гробарите “, само че те откриха кураж в „ Надежда “ и стигнаха до поврат. Попадение на Карлос Франса бе анулирано още в първите минути на мача. След към четвърт час игра обаче „ железничарите “ с тъкмо вкарана дузпа от Антонио Вутов. Нарушението за наказателния удар бе дело на Октай Хамдиев.

Столичани имаха много шансове за гол през първата част, само че не се възползваха и в самия завършек на полувремето бяха осъдени от Стефан Цонков за 1:1. Втората част мина напълно под диктовката на гостите, които осъществиха още две попадения – Марио Петков си означи безразсъден автогол в 66-ата минута, а в 88-ата Георги Търтов постави точка на разногласието с гол за 1:3, а в добавеното време Анте Живкович оформи крайното 1:4.

С успеха Хебър събра 20 точки и е на 4 от последния Спартак Варна. Локомотив София резервира 9-ото си място с 37 пункта.

Локомотив можеше да тръгне стремително в срещата. Карлос Франса догони дълго подаване от личната си половина и се възползва от ужасната преценка на Дебърлиев, отнемайки топката съвсем от ръцете на стража. Впоследствие Франса вкара топката във вратата, само че голът бе анулиран поради засада.

Минути по-късно Арсенио Валпорт изскочи зад  " червено-черната " защита и нанесе удар, само че Гайе избави. При добавката на Стоичков гамбиецът също сподели инстикт, само че след това се оказа, че има и засада на тарана Валпорт.

След към четвърт час игра Локомотив София откри против Хебър. Точно изпълнена дузпа от Антонио Вутов даде преднина на домакините. Потърпевш за дузпата се оказа Матеус Дуарте, а провинилият се за " гробарите " бе Октай Хамдиев, който събори №89 от Локо в наказателното поле.

Няколко минути след гола се получи много противоречива обстановка в наказателното на Хебър. Голмайсторът Вутов се пребори на аутлинията с Цонков и опита ниско подаване в дребното наказателно поле, където Николаев пресече. След спряната заплаха, с второто си допиране по топката, Николаев върна топката на вратаря Дебърлиев, който улови, а това провокира искания за заобиколен свободен удар от страна на " червено-черните ".

Сетне Франса залъга съперник и стреля в горния ляв ъгъл, само че Дебърлиев резервира вратата си, демонстрирайки страховит инстикт. Локомотив имаше още един късмет - Рапосо проби добре отдясно и откри Вутов на точката за осъществяване на дузпа. Левичарят нанесе изстрел, само че Венсан Марсел се намеси уверено, блокирайки топката на метри пред голлинията.

В четвъртата минута на добавеното време на първата част Хебър изравни - Стефан Цонков засече на първа греда подаване на Алехандро Серано от ъглов удар.

Пазарджиклии започнаха по-добре втората част и сътвориха късмет за гол. Няколко метра обаче разделиха Валпорт от това да засече полувисоко центриране отдясно. Две минути по-късно Петър Дебърлиев отрази рисков отдалечен изстрел на Селсо Рапосо.

Хебър сътвори поврат в 66-ата минута. Тогава Марио Петков си заби автогол, откакто Бабукар Гайе не съумя да уволни една топка пред погледа на Георги Търтов. Оттам насетне кълбото се заби в краката на Петков, който не можа да реагира и го прати в мрежата на гамбийския си вратар.

Арсенио Валпорт удари лявата греда на вратата на Локомотив София, а при добавката Георги Търтов си откри пространство да стреля и направи резултата 1:3.

В самия завършек на дуела резервата Анте Живкович оформи крайното 1:4, откакто от близко вкара във вратата на Бабукар Гайе.

FT / Локомотив София - Хебър 1:4

1:0 Антонио Вутов 16` (д)

1:1 Стефан Цонков 45+4`

1:2 Марио Петков 66` (автг.)

1:3 Георги Търтов 88`

1:4 Анте Живкович 90+4`

Локомотив София:  1 Бабукар Гайе, 22 Ивайло Найденов, 89 Матеус Дуарте, 13 Селсо Рапосо, 44 Божидар Кацаров, 26 Красимир Милошев, 39 Антонио Вутов, 29 Станислав Костов, 11 Карлос Франса, 3 Марио Петков, 8 Мартин Райнов

Треньор: Станислав Генчев

Хебър:  1 Петър Дебърлиев, 99 Архан Исуф, 28 Осира Корнел, 33 Стефан Цонков, 44 Николай Николаев, 7 Стоян Стоичков, 8 Алехандро Серано, 97 Венсан Марсел, 77 Октай Хамдиев, 98 Георги Търтов, 17 Арсенио Валпорт