Хебър приема ЦСКА в мач от 29-я кръг на efbet

...

НА ЖИВО: Хебър vs ЦСКА 0:3, червените се забавляват

Хебър приема ЦСКА в мач от 29-я кръг на efbet Лига и играят. Дюкенс Назон откри резултата в петата минута, а Лазар Туфегджич удвои в 13-ата минута. Отново Назон беше прецизен в 28-ата минута.

Гостите откриха резултата след груба неточност на Стефан Цонков, който не изтегли линията на засада, а Християн Петров с глава изведе Дюкенс Назон. Нападателят финтира с лекост Дебърлиев и вкара първия си гол от 9-и април насам.

Попадението даде успокоение в рециците на " алените ", които започнаха по-трайно да владеят топката, до момента в който Хебър се опитваше да пробие добре подредения столичен вид с набези по двете крила. В началните минути обаче момчетата на Любослав Пенев не се справяха с това.

След 13 минути игра на " Георги Бенковски " ЦСКА удвои своята преднина. Тибо Вион даде отличен извеждащ пас вляво за Лазар Туфегджич. Той надбяга Алехандро Серано и с външната част на десния си крайник преодоля излезлия Дебърлиев, с цел да удвои актива на ЦСКА - 2:0 в Пазарджик.

В 14-ата разликата на ЦСКА можеше да стане още по-внушителна. Центриране от корнер позволи на Матей да отиграе добре с глава, само че против себе си видя и добра вратарска интервенция. Десетина по-късно пък Арсенио Валпорт получи вляво по нападението на Хебър и напредна, след което стреля по земя, само че това не затрудни Бусато.

В 26-ата Маурисио Гарсес смъкна с глава към Дюкенс Назон, който опита мощен удар от въздуха, само че хаитянинът не откри очертанията на вратата, защитавана от Дебърлиев. Две по-късно  Иван Турицов отдясно получи подаване от Гарсес и българинът даде отличен пас в наказателното поле за Дюкенз Назон. Той насочи мощен шут по земя с десния крайник, а Дебърлиев се намеси, само че позволи по-късно топката да влети във вратата му - 3:0 за столичани.