Хебър победи с 4:1 Свобода(Пещера) за 15-тата си поредна победа

...

Хебър подгря за ЦСКА 1948 с 4:1 над Свобода

Хебър победи с 4:1 Свобода(Пещера) за 15-тата си поредна победа в шампионата.

Срещата от 27-мия кръг на шампионата в Трета Югозападна футболна лига се игра на стадион „ Георги Бенковски ” при слънчево време и чудесно квалифициран терен.

В първите минути от мача отборът на Свобода стартира освободено и за малко даже взе надзор над играта.

Още при започване на срещата капитанът на гостите Явор Въндев изиска дузпа за нарушаване против него, само че реферът от София Стоян Арсов бе безапелационен, че такова няма.

В 5-та минута Ангел Лачов проби десния фланг на защитата на Свобода и сервира топката на Серафим Михайлов, който я овладя и след дяволско завъртане я прати в мрежата на гостите за 1:0.

Голът даде убеденост на домакините, които взеха самодейността.

В 7-та минура удар на Руслан Иванов мина над напречната греда на вратата на Свобода.

В 17-та мин. пък шут на Темелко Зайков отиде в корнер след рикушет.

Три минути по-късно Серафим Михайлов стреля с глава над вратата на Свобода.

В 27-та мин още веднъж Серафим Михайлов бе в епицентъра на събитията. Бързоногият щурмовак получи пас в пеналта на гостите и чукна топката момент преди вратарят на гостите да го закачи – дузпа, която секунди по-късно Руслан Иванов трансформира в гол за 2:0.

В 35-та минута Серафим Михайлов изиска втора дузпа за домакините за нарушаване против него, само че реферът не я даде.

В 41-та минута отбраната на Хебър изпусна някогашният защитник на тима от Пазарджик Кристиян Джамов, който излезе против Пангев и прати кълбото в десния му ъгъл за 2:1.

Втората част стартира още веднъж с по-активна игра на хебърци.

Интригата в мача бе унищожена в 57-та минута, когато Кирил Георгиев направи резултата 3:1 за Хебър.

В идващите минути първокласен футбол не се игра поради раздробяване на играта.

Окончателно точка на разногласието бе поставена в 71-та минута, когато феновете на стадиона видяха най-красивата офанзива на домакините.

Серафим Михайлов направи пробив отдясно и подаде типичен топката сред дузпата дребното поле на пещерци, където влезлият на промяна след почивката Стефан Лачов от придвижване я изпрати в далечния ъгъл за 4:1.

В 77-та минута непростителен пропуск за Хебър направи другата запаса в този мач  Димитър Тошкин, който от 3 метра изпрати топката в навън след поредна отлична асистенция на Серафим Михайлов.

В 83-та минута кълбото по знамение не влезе във вратата на Свобода след удар на третата промяна Георги Георгиев.

В 85-та мин. пък Димитър Тошкин затрудни в оптималната степен от фаул стражът на Свобода Станислав Томов.

Хебър: Димитър Пангев, Мурад Ибрахим, Мартин Сечков, Васил Геров(к), Цветан Павлов, Руслан Иванов, Димитър Илиев, Кирил Георгиев(Георги Георгиев), Ангел Лачов(Димитър Тошкин), Серафим Михайлов, Станимир Димитров(Стефан Лачов).
Източник: marica.bg