Хебър победи с 3:0 (25:18, 25:15, 25:22) у дома Левски

...

Хебър отнесе Левски като гост във волейболното първенство

Хебър победи с 3:0 (25:18, 25:15, 25:22) вкъщи Левски София в един от най-интересните дуели от четвъртия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже.

Домакините имаха предимство, само че резултатът при започване на мача беше 10:10, след което Хебър съумя да натрупа задатък от 14:12 и 19:15, с цел да поведе при 25:18.

Втората част още веднъж мина при предимство в интерес на " тигрите ", които завоюваха при 25:15.

Третият гейм беше най-равностоен, само че по опитният състав на Хебър още веднъж се наложи с 25:22 и крайното 3:0.

Най-резултатен в интерес на спечелилите стана италианецът Джулио Саби с 11 точки. С 9 пункта се отличи съотборникът му Виктор Йосифов.

За столичани Владимир Гърков означи 15 точки.

Хебър е с четири следващи триумфа преди всичко в класирането, до момента в който Левски е на втора позиция.

В друга среща от кръга Пирин Разлог победи с 3:0 (25:18, 25:21, 26:24) пред лична аудитория Монтана, а Черно море завоюва в четири елементи с 25:21, 13:25, 25:17 и 25:14 вкъщи против Марек Юнион-Ивкони.

В събота е дуелът на Дея спорт против ЦСКА в Бургас.