Хебър победи с 1:0 гостуващия Левски(Лом) в мач от 16-тия

...

Хебър остава лидер във Втора лига след победа над Левски

Хебър победи с 1:0 гостуващия Левски(Лом) в мач от 16-тия кръг на шампионата във Втора лига и резервира лидерската си позиция във краткотрайното нареждане. Победния гол за домакините вкара Живко Петков, който наказа групова неточност в защитата на Левски секунди преди края на първата част.

До антракта чисти голови положения съвсем нямаше. Хебърци владееха самодейността, само че изобретателните хрумвания в завършващата фаза бяха дефицитни. Гостите насочиха един рисков удар в 31-та минута, когато Лъчезар Георгиев откри малко инцидентно Андон Гущеров, само че последния стреля в навън от комфортна позиция.

Втората част стартира взривно за Хебър. В 55-та минута играч на Левски игра с ръка в пеналта на гостите, само че реферът Станислав Тодоров реши, че не е имало предумисъл и пусна играта да продължи. Четири минути по-късно Жак Пехливанов стреля рисково към вратата на гостите, само че плътния му удар мина настрана от 7-метровата рамка. В 61-та минута Хебър бе доста покрай втори гол. Александър Бастунов откри сред линиите на отбраната Живко Петков, който се обърна и стреля без закъснение, само че същинският му снаряд излезе на сантиметри в навън. При идната офанзива и Октай Хамдиев пропусна да вкара за Хебър, като този път стражът на гостите Диян Вълков мазета в корнер. В 87-та минута хебърци желаеха втора дузпа от съдията, само че той още веднъж остана безгласен. Този път претенцията им бе за нарушаване против Емануил Манев.

Хебър: Петър Дебърлиев, Цветелин Тонев(к), Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Мартин Вълчинов, Жак Пехливанов(65-Ивайло Михайлов), Александър Бастунов, Евгени Игнатов(74-Олег Димитров), Емануил Манев, Октай Хамдиев, Живко Петков(83-Ивайло Тодоров)

Левски(Лом): Диян Вълков, Андон Гущеров, Гален Ненов, Георги Иванов(65-Васил Сапунджиев), Йордан Георгиев(жк), Кристиян Григоров, Лъчезар Георгиев, Никола Гавов(69-Акрам Салхи), Николай Христов(к), Мохамед Сила(75-Лука Стоянович), Петър Генчев

Гл. арбитър: Станислав Тодоров(Шумен), асистенти: Мирослав Симеонов(Варна), Богомил Димитров(Варна), 4-ти арбитър: Рюстем Карагаран(Асеновград)

Делегат БФС: Т ургай Мустафа(Кърджали)

Съд. наблюдаващ: Илко Топалов(Рудозем)

Стадион: " Георги Бенковски ", Пазарджик, 450 фенове

Източник: marica.bg