Хебър победи Енигма Фойерверк с 91:86 след продължение в мач

...

Хебър удари Енигма Фойерверк с продължение

Хебър победи Енигма Фойерверк с 91:86 след продължение в мач от район Запад на ББЛ А група.

Столичният отбор поведе в зала " Локомотив " с двуцифрена разлика единствено за четири минути игра, само че след първата част Хебър излезе напред с 22:20.

След доста смени на водачеството, преди последната четвърт резултатът бе еднакъв - 58:58. По-малко от седем минути преди края тимът на Георги Давидов се откъсна с 10 точки и по всичко изглеждаше, че ще завоюва мача. В самия край обаче Хебър съумя да изравни и да прати мача в продължение, където измъкна триумфа.

Станислав Славейков направи дабъл-дабъл за спечелилите от 27 точки и 13 битки. Стоян Петков се регистрира с 23 точки и 9 битки. Герасим Николов има 12 точки и 8 битки, а 10 точки записа Боян Тенев.

Над всички за Енигма бе Красимир Петров с 37 точки и 11 битки.

Енигма Фойерверк - Хебър 86:91 с прочие (20:22, 14:16, 24:20, 20:20, 8:13)

Енигма Фойерверк: 34. Красимир Петров 37, 12. Виктор Германов 20, 14. Любомир Орешаров 5, 18. Александър Георгиев 2, 11. Благой Стоицов 8 (2. Слав Георгиев 4, 33. Иво Славчев 10, 6. Андрей Дулгеру)

Хебър: 10. Станислав Славейков 27, 5. Денис Петков 7, 1. Стилиян Иванов 6, 8. Юлий Арабаджийски 6, 12. Кристиян Георгиев (18. Герасим Николов 12, 55. Стоян Петков 23, 13. Боян Тенев 10, 23. Атанас Ангелов, 24. Веселин Веселинов не е играл, 32. Теодор Николков не е играл, 51. Кирил Райков не е играл)
Свързани вести Баскетболният Хебър почна стремително квалификацията за ББЛ А група Хебър с сложна победа над Локо Сф - трети е в ББЛ, Запад
Източник: marica.bg