Хебър и Оборище завършиха 1:1 в генералната си репетиция преди

...

Хебър и Оборище не се победиха - 1:1

Хебър и Оборище приключиха 1:1 в генералната си подготовка преди възобновяване на футболното състезание във втора и трета лига след седмица.

Контролата се състоя на стадион „ Георги Бенковски ” в Пазарджик, а преди нея домакините показаха публично тима си за пролетния полусезон.

До почивката головите положения бяха малко. Хебърци имаха два шанса за попадение, само че първо Димитър Тошкин, а по-късно и Георги Георгиев, не съумяха да преодолеят вратарят на Оборище Николай Радев.

Гостите на собствен ред стигнаха до 0-1 в 33-та минута, когато хванаха на контраофанзива Хебър. Илия Карапетров напредна самичък против вратаря Димитър Георгиев и откакто го финтира елегантно прати топката в мрежата на домакините.

След почивката и в двата отбора бяха осъществени куп смени.

Хебър стоеше  по-добре на терена и сътвори няколко отлични обстановки. На два пъти Атанас Велев и един път Руслан Иванов изпробваха безрезултатно мерника си пред вратата на Оборище.

Логичното въпреки всичко се случи в 77-та минута, когато Руслан Иванов се отскубна от защитата на панагюрци и с доста прецизен удар от десетина метра изравни за 1:1.

В последните 10 минути играта беше офанзива за офанзива, само че нов гол не падна.

Така Оборище приключи серията си от контроли в зимната подготовка без загуба, а Хебър финишира с един триумф – против Ботев(U18).

Хебър: Димитър Георгиев, Мартин Сечков, Мурат Ибраим, Иван Иванов, Димитър Илиев, Цветан Павлов, Димитър Тошкин, Красимир Здравков, Руслан Иванов, Стефан Лачов(к), Георги Георгиев(Серафим Михайлов, Атанас Велев, Кирил Георгиев, Адриан Краев, Николай Николаев, Матео Нието, Васил Геров, Ангел Лачов, Димитър Мичков)

Неизползвани запаси: Петър Дебърлиев(контузия), Цветелин Тонев(вирусно заболяване)

Източник: marica.bg