Хебър и Добруджа завършиха 1:1 в мач от 32-рия кръг

...

Хебър взе само точка от Добруджа

Хебър и Добруджа приключиха 1:1 в мач от 32-рия кръг на Втора ПФЛ, игран на стадион " Георги Бенковски " в Пазарджик. Цветан Илиев откри резултата за гостите с удар от дузпа в 53-та минута, а Йордан Тодоров фиксира крайното 1:1 в 83-та.

Пазарджиклии започнаха мача неенергично и скучно и не съумяха да излязат от летаргията чак досега, в който получиха гол.

През първата част феновете на стадиона станаха очевидци на слаб и безуспешен футбол. Хебър се поведе по играта на гостите и като функционалност от това се регистрира единствено с два удара - на Евгени Игнатов и Тодор Чаворски.

Втората част стартира с заплаха пред Дебърлиев. Николай Янков сбърка една топка в центъра, а при последвалата контра излезлият на ударна позиция Димитър Алексиев не съумя да улучи вратата на домакините.

Пет минути по-късно Хебър отговори с прекрасен удар на Георги Каракашев, който накара стражът на Добруджа да плонжира в левия си ъгъл.

В 59-та минута добричлии откриха резултата. Георги Каракашев направи дузпа, която бе осъществена от Цветан Илиев за 0:1.

Николай Митов реагира незабавно, като смени Каракашев и Хамдиев и пусна в игра юношите на клуба Ангел Генчев и Милен Николов. Именно те раздвижиха играта на домакините и подвигнаха тонуса на публиката.

В 71-та минута Милен Николов бе на косъм от равнене, а 4 по-късно и Ангел Генчев се размина с чист гол.

Добруджа можеше да реши всичко в 78-та минута. Тогава след бърза контра Иван Винков излезе ек на ек против Петър Дебърлиев, само че капитанът на хебърци резервира самообладание и избави.

Хебър стигна до точката в 83-та минута след учебникарска офанзива отляво, при която младокът Милен Николов асистира на Йордан Тодоров за извънредно хубав изравнителен гол - 1:1.

Последваха две заключителни инфарктни обстановки, след които ремито още веднъж оцеля. В 90-та минута Стефан Мирев и Ерик Почански се регистрираха с двон пропуск пред вратата на Дебърлиев, а при ответната офанзива Ивайло Лазаров направи съвсем невъзможното, пропускайки с глава от дребното наказателно поле на Добруджа.

ХЕБЪР: Петър Деберлиев, Стойчо Папазов, Томислав Папазов, Николай Дичев, Цветелин Тонев, Красимир Илиев, Николай Янков, Евгени Игнатов, Станислав Маневски, Октай Хамдиев, Тодор Чаворски;

ДОБРУДЖА: Димитър Илиев, Иван Цачев, Мирослав Пушкаров, Ахмед Адемов, Цветелин Радев, Цветан Илиев, Стефан Митев, Димитър Василев, Иван Винков, Димитър Алексиев, Ерик Почански;
Източник: marica.bg