Хебър и Берое играят при 1:0 на стадион Георги Бенковски

...

Хебър матира десет от Берое за първа победа в еfbet Лига

Хебър и Берое играят при 1:0 на стадион " Георги Бенковски " в Пазарджик в мач от третия кръг на efbet Лига. Двубоят може да наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към конфликта, като го наблюдава минути по минута. В 71-ата минута Георги Николов откри резултата.

Срещата стартира с по-активни дейности на домакините. Първата по-сериозна заплаха пред вратата на Родриго Ачинели пристигна в 8-ата минута. Тогава аржентинският вратар трябваше да се намесва след удар на Георги Вълчев от границата на наказателното поле. Домакините продължиха да нападат повече, само че рядко застрашахава вратата на гостите. В 29-ата минута Карлос Охене получи в наказателното поле от Николай Николаев и насочи удар, само че над вратата.

В 33-ата минута Берое за първи път погледна по-смело към вратата на Хебър. Вини Трибуле получи в наказателното поле и опита удар, който беше блокиран. Топката се озова в Тиаго Сейхас, който потърси долния десен ъгъл от към 15 метра, само че Матвей Игонен съумя да се оправи и избави.

В 42-ата минута Николаев проби отдясно и опита центриране, само че топката се удари в ръката на Жорди Говеа. Еквадорецът към този момент имаше един жълт картон, след което получи втори и беше изпъден.

На полувремето Густаво Араголаса размени Едвин Ласзо и на негово място пусна Енцо Еспиноса. В 51-ата минута Хебър изиска дузпа след центриране на Николаев в наказателното поле, при което топката първо се удари в бедрото на Лучано Скуадроне, а по-късно в ръката му. ВАР обаче удостовери решението на Георги Кабаков да не отсъжда углавен удар, а от последвалия корнер Ангел Бастунов насочи мощен удар над вратата.

В 58-ата минута Хебър пропусна отлична опция да открие резултата. Бастунов напредна с топката и навлезе в наказателното поле самичък против Ачинели. Нападателят беше преследван от Тиаго Сейхас, а също така и Ачинели излезе прозорливо и съумя да блокира отправения удар от десетката на Хебър.

Малко по-късно Ачинели още веднъж блесна със избавяне. Роберт Мазан центрира в наказателното поле, където Георги Николов се измъкна от бранител и насочи удар с глава от няколко метра, който стражът на гостите съумя да избави.

Крепостта на Берое падна в 71-ата минута. Атанас Кабов центрира меко на далечната греда отдясно, където Бастунов овладя, само че не съумя да нанесе удар. Все отново нападателят беше най-съобразителен, изпреварвайки вратаря и бранител на гостите, с цел да подаде към Георги Николов, а той със мощен удар откри опразнената врата. Така младежкият национал вкара първия гол за Хебър през този сезон.

" Зелените " продължиха да са по-активният тим и след гола. В 76-ата минута Бастунов напредна отляво и подаде към Роберт Мазан, който опита удар от дребен ъгъл, само че не затрудни Ачинели.

Дълбоко в добавеното време Бастунов получи на дузпата от Мазан. Нападателят овладя топката с тил към вратата, завъртя се и насочи удар, който мина над вратата.

Хебър - Берое 1:0

1:0 Георги Николов (71)

Хебър : 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев /к/, 44. Николай Николаев, 8. Карлос Охене (53 - 9. Георги Николов), 10. Ангел Бастунов, 77. Октай Хамдиев (89 - 13. Архан Исуф), 11. Атанас Кабов (90 - 3. Богомил Божуркин), 17. Николас Пенев (53 - 84. Стилиян Тисовски)

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 9. Георги Николов, 3. Богомил Божуркин, 43. Жоао Сеско, 84. Стилиян Тисовски, 99. Иван Дишков, 18. Петър Димитров, 23. Сашо Лебанов

Треньор: Любослав Пенев

Берое: 23. Родриго Ачинели, 3. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 8. Божидар Пенчев (73 - 11. Джани Политино), 14. Викторио Вълков (73 - 7. Александър Петров), 16. Симеон Мечев /к/ (60 - 20. Дамян Йорданов), 17. Едвин Ласзо (46 - 15. Енцо Еспиноса), 21. Тиаго Сейхас, 91. Вини Трибуле, 99. Майк Севайос (68 - 19. Васил Василев)

Резерви: 1. Хуан Пабло Лунгарсо, 7. Александър Петров, 11. Джани Политино, 15. Енцо Еспиноса, 18. Деян Иванов, 19. Васил Василев, 20. Дамян Йорданов, 24. Стефан Гаврилов

Треньор: Гонсало Араголаса

Ж.к.:  Октай Хамдиев, Ангел Бастунов, Николай Николаев (Хебър); Жорди Говеа, Едвин Ласзо, Лучано Скуадроне, Тиаго Сейхас (Берое)

Ч.к: Жорди Говеа (Берое)

Съдия: Георги Кабаков

Стадион: " Георги Бенковски "