Хебър е на полуфинал в регион Юг на ББЛ А

...

Нова категорична победа прати Хебър на полуфинал в регион Юг

Хебър е на полуфинал в район Юг на ББЛ А група. Тимът завоюва безапелационно и втория мач с Локомотив Пловдив в личната си зала „ Иван Симеонов “, този път със 120:69, с което затвори серията в своя изгода.

На полуфиналите Хебър ще се изправи против Вихър Айтос.

Отборът от Пазарджик наложи убийствено движение още в началните минути и след първата част се откъсна с 43:19. Преднината му съвсем доближи 40 през втория интервал, като на почивката отборът се отдръпна при 71:34 в своя изгода.

След паузата играта вървеше доста по-равностойно, като преди заключителната четвърт преднината на баскетболистите на Димитър Чанков остана съвсем непроменена – 94:58. В оставащото време обаче те още веднъж подвигнаха оборотите и завоюваха още по-убедително.

Станислав Ваклинов бе най-резултатен за спечелилите с 29 точки, Христо Бъчков записа 25 точки, 16 битки и 7 асистенции, а Станислав Тенов е с 22 точки и 8 битки.

За Локомотив Калоян Панчев осъществя 15 точки, по 13 имат Богомил Дичев и Михаил Андреев.