Хазартната зависимост е бич за съвременното общество и трябва да

...
Хазартната зависимост е бич за съвременното общество и трябва да
Коментари Харесай

Малена и Тервел Замфирови стават посланици на кампанията на правителството срещу хазартната зависимост

„ Хазартната взаимозависимост е камшик за актуалното общество и би трябвало да бъде лимитирана. Това е значима тематика и с изключение на да посочим какво не би трябвало да се прави, би трябвало да дадем добър образец на младежите. Щастливи сме, че Малена и Тервел Замфирови са част от нашата акция против хазартната взаимозависимост. “

Това съобщи министър-председателят след срещата си в Министерския съвет със състезателите по сноуборд .

Премиерът Гюров посочи, че Малена и Тервел Замфирови са образец за млади, одухотворени, съумели българи и им пожела още бъдещи спортни триумфи. Според министър-председателя е значимо за младежите , точно в тази най-крехка възраст, когато са атакувани от всички страни с най-различни провокации и изкушения, да имат повече положителни образци като тези в лицето на Малена и Тервел Замфирови.

Министърът на опазването на здравето Михаил Околийски уточни битката с хазартната взаимозависимост като един от целите на министерството. Околийски подчертава върху основания фонд за предварителна защита, лекуване и терапия на хазартна взаимозависимост.

„ Създадохме правила за кандидатстване, уточни здравният министър и добави, че следва да започва процесът по кандидатстване за финансиране от страна на другите организации. Целта е да се реализира резистентност и надграждане на дейностите в региона на битката против хазартната взаимозависимост. В бъдеще се надявам идващите ръководещи да продължат тази линия на отстояване на интереса на българските жители в региона на публичното здраве “ , добави още министър Околийски.

„ Изключително се радваме, че битката с хазартните зависимости е към този момент национална идея, както и наша персонална. Ние ще се стремим с положителния образец да представим спорта като здравословна и морална опция на зависимостите “ , съобщи от своя страна Тервел Замфиров.

Присъединете се към нашия 

Анализатор: Ако десните не повдигнат мощна кандидатура за президент, алтернативата е автокрация

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР