Хасково стартира с победа участието си на полуфиналите, след като

...

Хасково стартира с победа участието си на полуфиналите

Хасково започва с победа присъединяване си на полуфиналите, откакто в другия мач през днешния ден надделя Пловдив Мамбас със 109:100 за 1-0 в серията. Следващият дуел е на 17 май в зала „ Дружба “.

Двата тима заложиха на резултатния баскетбол още през цялото време, като след 10 минути игра баскетболистите на Янко Желев поведоха с 29:20. Темпото се резервира и през втория интервал, а на почивката те бяха напред с 64:43. След паузата преднината на отбора доближи и 31 точки и въпреки противникът да понижи в края, време за освен това към този момент нямаше. Най-голямата разлика пристигна от грешките, като спечелилите позволиха 14 против 25 за съперника си.

Динко Христов бе над всички за спечелилите с 29 точки. Виктор Колянов има 26 и 8 асистенции, Вангел Илиев добави 12.

За Пловдив Мамбас Илиян Ставрев осъществя 27 точки с 10 битки, Хайдар Баракат записа 25 точки и 9 битки, а 19 точки вкара Дилян Барбов.