Хърватският посланик в Австрия Даниел Глунчич е бил привикан в

...
Хърватският посланик в Австрия Даниел Глунчич е бил привикан в
Коментари Харесай

Скандал между Австрия и Хърватия заради сравнение на локдауна с фашизма

Хърватският дипломат в Австрия Даниел Глунчич е бил привикан в австрийското министерство на външните работи в сряда поради изявление на президента Зоран Миланович за австрийската политика по отношение на ковид, съобщи Хина, базирайки се на хърватското посолство във Виена, заяви Българска телеграфна агенция.

Мога да потвърдя, че бях извикан в австрийското външно министерство, съобщи Глунчи, отказвайки да заяви детайлности за диалога. Според известие на австрийското външно министерство посланикът е бил привикан поради " извънредно необикновени изявления на президента Миланович, които остро са били отхвърлени ".

" Сравняването на ограниченията против пандемията от ковид с фашизъм е недопустимо. Наша отговорност е да защитим жителите на Австрия и ние действаме в надлежно ", съобщи австрийското външно министерство, представено от организация АПА. Ние ясно изразихме изненадата си от тези изявления пред хърватския дипломат в Австрия, съобщи представител на австрийското външно министерство.

Австрийските медии цитират изказване на хърватския президент Зоран Миланович след визита при папа Франциск във Ватикана в понеделник, че решението на Австрия да наложи локдаун на неимунизираните хора е " неуместно " и му припомня за трийсетте години на 20 век. В понеделник Австрия наложи ограничавания на свободата на придвижване на хората, които не са имунизирани против COVID-19.

Бел.ред.
Първите по смъртност в света са последни по изборна интензивност.
Ние, българите .
Наистина ли не ни пука по какъв начин ще продължим напред?!
Ще оставим ли твърдите партийни ядра на статуквото и гласовете от прилежаща страна да решат и тези избори?!
Да излезем в неделя и да гласуваме всеобщо!

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР