Хърватският футбол ликува! Местният Динамо сътвори исторически подвиг, който ще

...

Подвиг! Динамо стори немислимото и причини исторически срам за Тотнъм на Моуриньо

Хърватският футбол ликува! Местният Динамо сътвори исторически героизъм, който ще има отзив из всички международни медии. " Модрите " сториха чудото, откакто изхвърлиха Тотнъм от шампионата Лига Европа. При това по-какъв метод, " шпорите " бяха триумфирали в първата среща с 0:2, само че през днешния ден претърпяха поражение на " Максимир ", губейки с 3:0 след продължения. Героят, който се закичи с безконечна популярност в историята на Динамо, се споделя Мислав Оришич. Въпросният изигра мача на живота си, нанизвайки хеттрик, а това в композиция с чудодейните спасявания на вратаря Доминик Ливакович, докара до невиждания триумф за динамовци.
 Арсенал загуби с 0:1 от Олимпиакос в мач-реванш от осминафиналите в Лига Европа
Арсенал загуби реванша с Олимпиакос, само че продължава напред в Лига Европа

Гърците с влиятелен, само че непълен триумф на " Емиратс "

Тази вечер клубът бе воден от треньорски колектив, защото наставникът Мамич напусна, откакто стана ясно, че е наказан на съвсем 10 години затвор поради злоупотреби. Така Динамо чака своя противник на четвъртфиналите, а Жозе Моуриньо може би претърпя най-голямото оскърбление в треньорската си кариера.
 Снимка 523498
Източник:

Първото полувреме в хърватската столица не предложи кой знае какъв брой забавни моменти. Типично за своята футболна философия, отборът на Моуриньо ловко държеше събитията надалеч от личната си врата. Нещо повече, с малко повече шанс 0:1 можеше да направи Хари Кейн. Нападателят обаче сътвори малко предстоящ пропуск от преференциална позиция.

Никой обаче не очакваше вихрушката, сътворила се през втората част.

Динамо повярва в чудото с идването на 62-ата минута, когато Мислав Оришич направи 1:0. Звездата на " модрите " означи гол-красавец, откакто получи подаване от Майер и с съвършен шут отвън наказателното поле, сложи на колене Юго Лорис.
 Снимка 523500
Източник:

Двубоят публично влезе в продължения, откакто постоянното време приключи при резултат 2:0. Невярващите " шпори " инкасираха второ попадение в 81-ата. Иджай Атиевмен видя по отличен метод включването на Оришич, който от точката на дузпата беше непогрешим за 2:0.

Последваха тежки мигове за хърватите, като Доминик Ливакович сътвори чудеса от смелост против Кейн, а Теофил-Катерин се наложи да почиства топката от голлинията.
 Снимка 523499
Източник:

60 секунди след сигнала за старт на второто продължение, празният " Максимир " " ликуваше " поради третия скъп гол за Динамо. Мислав Оришич още веднъж изуми футболния свят с рейд на извънредно висока скорост. Техничарят подмина като дребни гари многомилионните звезди на Тотнъм и с хубав изстрел заби кълбото в долния десен ъгъл на Лорис.
 Рома победи Шахтьор (Донецк) с 2:1 в мач-реванш от осминафиналите в Лига Европа
Рома не позволи сензация в Украйна, някогашен " армеец " порази " вълците "

" Джалоросите " надделяха Шахтьор и в мача-реванш

До края, героят за Динамо се споделяше Доминик Ливакович. Националният пазач на Хърватия сътвори невиждано избавяне пред погледа на Кейн в 114-ата минута. След това " модрите " се окупираха крепко в защита, а с балкански номера (бавене и криене на топката), грандът на Загреб устиска успеха, поднасяйки по този метод най-голямата сензация през сезона в Лига Европа.

ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - ТОТНЪМ 3:0 (0:2 в първия мач)

1:0 Оришич (62 " ), 2:0 Оришич (83 " ), 3:0 Оришич (106 " )